1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. YSK 549 Memur Alımı Başvuru Şartları Neler
YSK 549 Memur Alımı Başvuru Şartları Neler

YSK 549 Memur Alımı Başvuru Şartları Neler

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından lise, önlisans ve lisans mezunu 549 memur alımı yapılacağı ilan edildi. YSK 549 memur alımı başvuru şartları nelerdir? Yüksek Seçim Kurulu memur alımına kimler başvuru yapabilir?

A+A-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından lise, önlisans ve lisans mezunu 549 memur alımı yapılacağı ilan edildi. YSK 549 memur alımı başvuru şartları nelerdir? Yüksek Seçim Kurulu memur alımına kimler başvuru yapabilir?

YSK Merkez ve Taşra Teşkilatı mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, teknisyen, bilgisayar işletmeni, VHKİ, arşiv memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli, dağıtıcı, teknisyen ve zabıt katibi kadrolarına memur toplam 549 memur alınacak.

KPSS şartı; 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş olmak şartı bulunuyor. Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Mühendis, İstatistikçi ve Çözümleyici alımına başvuru yapabilmek için ilanda belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Programcı alımına ise müfredatında bilgisayar programlama dillerine yer veren fakülte veya yüksekokul mezunu adaylar başvurabilecek.

Bilgisayar işletmeni alımına fakülte ve yüksekokulların bilgisayar eğitimi veren bölüm ya da programlarından mezun olanlar başvuru yapabilecek. Sekreter alımına başvuru yapabilmek için en az yüksekokulların sekreterlik ve büro yönetimi bölüm ya da programlarından mezun olmak gerekiyor.

Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli alımına başvuru yapabilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmak şartı bulunuyor. Teknisyen alımı için liselerin bilişim teknolojileri alanı ve dallarından veya elektrik-elektronik teknolojisi alanı ve dalları mezunu olmak gerekiyor.

YSK memur alımı başvuruları 7 Mart 2018 tarihi saat 09:00’da başlayıp, 16 Mart 2018 tarihi saat 17:00’ye kadar devam edecek. Memur adayları başvurularını kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapabilecekler. YSK 549 memur alımı ile ilgili detaylı bilgi, illere göre kontenjan dağılım ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler