1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Yüksek Seçim Kurulu YSK 549 Memur Alımı Başvuru Son Günü
Yüksek Seçim Kurulu YSK 549 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Yüksek Seçim Kurulu YSK 549 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 549 memur alımı başvuruları yarın sona eriyor. YSK Merkez ve Taşra Teşkilatına lise, önlisans ve lisans mezunu 549 memur alımına başvurular 16 Mart 2018 tarihinde sona erecek.

A+A-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 549 memur alımı başvuruları yarın sona eriyor. YSK Merkez ve Taşra Teşkilatına lise, önlisans ve lisans mezunu 549 memur alımı yapılacağı ilan edilmişti. Söz konusu 549 memur alımına başvurular 16 Mart 2018 tarihi saat 17:00’de sona erecek.

YSK tarafından memur alımı yapılacak kadrolar mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, teknisyen, bilgisayar işletmeni, VHKİ (Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni), arşiv memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli, dağıtıcı, teknisyen ve zabıt katibi olarak ilan edildi.

Memur adayları başvurularını Yüksek Seçim Kurulunun resmi internet sitesinde yer alan müracaat formunu elektronik ortamda doldurmak suretiyle yapabilecekler. Başvurularda 2016 KPSS puanları esas alınacak. Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Ayrıca, ilanda belirtilen lise, önlisans ve lisans bölümlerinden mezun olmak, 657 sayılı DMK’nın 48 inci ve 40 ıncı maddesindeki şartları taşımak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak şartları bulunuyor.

YSK Yüksek Seçim Kurulu 549 memur alımı ile ilgili detaylı bilgi, illere göre kontenjan dağılım ve ilan metni için TIKLAYINIZ.  YSK başvuru formu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler