Yüksek Seçim Kurulu YSK 549 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 549 memur alımı başvuruları yarın sona eriyor. YSK Merkez ve Taşra Teşkilatına lise, önlisans ve lisans mezunu 549 memur alımına başvurular 16 Mart 2018 tarihinde sona erecek.

40656
Daha Fazla Göster

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 549 memur alımı başvuruları yarın sona eriyor. YSK Merkez ve Taşra Teşkilatına lise, önlisans ve lisans mezunu 549 memur alımı yapılacağı ilan edilmişti. Söz konusu 549 memur alımına başvurular 16 Mart 2018 tarihi saat 17:00’de sona erecek.

YSK tarafından memur alımı yapılacak kadrolar mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, teknisyen, bilgisayar işletmeni, VHKİ (Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni), arşiv memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli, dağıtıcı, teknisyen ve zabıt katibi olarak ilan edildi.

Memur adayları başvurularını Yüksek Seçim Kurulunun resmi internet sitesinde yer alan müracaat formunu elektronik ortamda doldurmak suretiyle yapabilecekler. Başvurularda 2016 KPSS puanları esas alınacak. Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Ayrıca, ilanda belirtilen lise, önlisans ve lisans bölümlerinden mezun olmak, 657 sayılı DMK’nın 48 inci ve 40 ıncı maddesindeki şartları taşımak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak şartları bulunuyor.

YSK Yüksek Seçim Kurulu 549 memur alımı ile ilgili detaylı bilgi, illere göre kontenjan dağılım ve ilan metni için TIKLAYINIZ.  YSK başvuru formu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yüksek Seçim Kurulu YSK 549 Memur Alımı Başvuru Son Günü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!