1. WEB TV

  2. HABER VİDEOLARI

  3. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sınav Ücretleri En Son Ne Zaman Yatırılabilir

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sınav Ücretleri En Son Ne Zaman Yatırılabilir

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 YKS sınav ücretlerinin ödemesine dair video yayımlandı. 22 Mart 2018 itibarıyla YKS sınav ücreti ödeme son günü. YKS ödeme işlemlerine dair detaylar için videoyu dikkatlice izleyiniz.

2018 YKS için ödeme son tarihi de 22 Mart 2018'de sona erecek. 2018 YKS için başvuru son günü de 4 Nisan olarak açıklanmıştı. YKS başvuru geç gününde hem ödeme hem başvurunun yapılması gerekiyor. Normal başvuru süresinde ücretler her bir sınav için 50 TL iken başvuru son gününde ücret 75 TL olarak açıklanmıştı.

YKS’de Tüm sınav ücretleri ne kadar olacak? Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınav ücreti, alan yeterlilik testleri (AYT) sınav ücreti, yabancı dil testi (YDT) sınav ücreti 50,00 TL'dir. Ücret ödeme için son gün de 22 Mart 2018'dir.

2018 YKS geç başvuru günü sınav ücretleri ne kadar olacak? Geç başvuru günü TYT sınav ücreti, geç başvuru günü AYT sınav ücreti, geç başvuru günü YDT sınav ücreti 75,00 TL'dir. Sınav ücreti geç başvuru gününde ödenmesi gerekiyor.

2018 YKS sınav ücretleri nasıl yatırılacaktır? 2018-YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır. Adaylar sınav ücreti olarak;

Sadece TYT’ye girecek adaylar 50,00 TL (Adayların TYT’ye girmesi zorunludur.), TYT ile birlikte AYT veya YDT’den herhangi birine girmek isteyen adaylar 100,00 TL, TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 150,00 TL yatıracaklardır.

Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekmektedir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabileceklerdir.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 22 Mart 2018 tarihinde mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 22 Mart 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Yurt dışından başvuru yapacak adaylar aynı ücretleri, belirtilen sürelerde ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaktır.

1-21 Mart 2018 tarihleri arasında 2018-YKS başvurusunu yapmayan adaylar, geç başvuru gününde (4 Nisan 2018 tarihinde) 2018-YKS başvurularını yapabileceklerdir. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, geç başvurunun yapıldığı gün (4 Nisan 2018 tarihinde) ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

ÖSYM başvuru ve ödeme uyarısı! Başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra sınav ücreti yatırılmalıdır. Başvuru bilgilerinin sisteme girişi yapıldığı halde sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri silinecek, başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecektir.

22 Mart 2018 Perşembe 8::6:

VİDEOYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Benzer Videolar