1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Yükseköğretim Tazminatı ve Akademik Teşvik Ödeneği İçin Kanun Teklifi Verildi
Yükseköğretim Tazminatı ve Akademik Teşvik Ödeneği İçin Kanun Teklifi Verildi

Yükseköğretim Tazminatı ve Akademik Teşvik Ödeneği İçin Kanun Teklifi Verildi

Sağlık Bakanlığı Akademik personelinin Yükseköğretim Tazminatı ve Akademik Teşvik Ödeneği alabilmesi için kanun teklifi verildi.

A+A-

Ruhsar Demirer (Milliyetçi hareket Partisi Eskişehir Milletvekili ) tarafından 9 Mart 2015 tarihinde yani bugün TBMM Başkanlığına Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi sundu.

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirer Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde görev yapan öğretim elemanları ile kadrosu Sağlık Bakanlığında bulunan lakin üniversite hastanelerinde uzmanlık eğitimi alan araştırma görevlilerinin yükseköğretim tazminatı ve akademik teşvik ödeneğinden yararlanması için 9 Mart 2015 tarihinde yani bugün TBMM Başkanlığına kanun teklifi verdi.

Ruhsar Demirer Kanun teklifinde 5 Kasım 2014 tarihinde çıkarılan Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında üniversitelerde görev yapan akademik personele Yükseköğretim tazminat ve akademik teşvik ödeneği getirildiğini, Lakin Kadrosu ve özlük hakları Sağlık Bakanlığında bulunan araştırma görevlilerinin nu haktan yararlanamadığını bu durum ise; aynı işi yapan çalışanlar arasında gelir farkı oluşturduğunu belirtti.

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirer aynı işi yapan çalışanlar arasında oluşan bu gelir farkının çözümü için kanun teklifi sundu. Aşağıda bulunan linkten kanun teklifine erişebileceksiniz.

Kanun Teklifi İçin TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.