1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. YURT-KUR’da Tüm Unvanlarda Görevde Yükselme Sınavı Açılması Talebi Bakanlığa İletildi
YURT-KUR’da Tüm Unvanlarda Görevde Yükselme Sınavı Açılması Talebi Bakanlığa İletildi

YURT-KUR’da Tüm Unvanlarda Görevde Yükselme Sınavı Açılması Talebi Bakanlığa İletildi

Türk Eğitim Sen tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına talepte bulunularak Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurt-Kur için tüm unvanların görevde yükselme sınavına alınması gerektiği belirtildi. Bu konuda tüm unvanlara sınav açılması için resmi talepte bulunuldu.

A+A-

Türk Eğitim Sen olarak Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu YURT-KUR Genel Müdürlüğüne görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılması yönünde yapılan başvuru sonucu olarak kurumun bir çalışma içerisinde olmadığı belirtilmişti.

Yurt-kur görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin bir çalışmanın bulunmadığını bildirmesi üzerine de Türk Eğitim Sen, Kamu Denetçiliği Kurumuna KDK başvuruda bulunmuştu. Bu kapsamda da Kamu Denetçisi Mustafa ÖZYAR tarafından düzenlenen karara yer verildi.

Kararda Yurt-Kur tarafından 2018 yılı içinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılması hususunda yazılı taahhütte bulunulduğu, 2018 yılı içinde öngörülen sınav yapılmazsa sendika tarafından yeniden başvuruda bulunulabileceği belirtildi.

2018 yılı içinde sadece Müdür Yardımcılığı ve Şeflik için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılacağına dair bilgiler ulaşması üzerine de Türk Eğitim Sen olarak Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne yeniden başvuruda bulunuldu.

Kamu Denetçiliği Kurumunun kararı da dikkate alınarak, 2018 yılı içinde açılacak olan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının, görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi olan tüm unvanlar için açılması gerektiği belirtildi.

Sendikanın yazısı için TIKLAYINIZ. Yurt-Kur görevde yükselme ile ilgili talebe kamu denetçiliği kurumundan verilen karar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.