1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Yusuf Yazgan Yaptığın Yanlış Hesabı Ne Zaman Düzelteceksin ?
Yusuf Yazgan Yaptığın Yanlış Hesabı Ne Zaman Düzelteceksin ?

Yusuf Yazgan Yaptığın Yanlış Hesabı Ne Zaman Düzelteceksin ?

Büro Memur Sen Yeni Genel Başkanı Yusuf Yazgan Yaptığın Yanlış Hesabı Ne Zaman Düzelteceksin ?

A+A-

Büro Memur Sen Genel Başkanlığına Eski Başkan Yusuf Yazgan Tekrardan Seçildi.

2013 Yılında genel yetkili sendika pozisyonunda ve Yusuf Yazgan başkanlığında kıran kırana yapılan ve çok uzun süre devam eden pazarlıklar neticesinde büyük bir başarı elde ederek, 2014 yılı için memur maaşlarına 175 TL brüt 123 TL net zam hakkı kazanmıştı.

Çok geçmeden bütün memurların zarar ettiği açığa çıkmış durumda. Zam pazarlıkları yapılırken unutulduğu veya öngörülemediği bilinen enflasyon rakamlarının 2014 yılında yaklaşık olarak yüzde 10 olması ve kazanım gözüyle bakılan 123 TL zammın aslında tam bir fiyasko olduğu ortaya çıktı.

Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur Sen Konfederasyonu Başkanı Ahmet Gündoğdu ‘nun hedef tahtası haline geldiği günümüzde bir ayrıntı gözlerden kaçmaktadır. 2013 yılında yapılan ve oldu bitti ye getirilerek bir anda imzaların atıldığı ve Büro Memur Sen hizmet kolu olarak 01 hizmet koluna sahip olması münasebetiyle ilk imzayı Genel Başkan sıfatıyla Yusuf Yazgan attığı bilinmektedir.

Yusuf Yazgan tekrardan delegelerin güvenini kazanarak Büro Memur Sen Genel Başkanı oldu. Büro Memur Sen yetkisiyle daha önceki yıllarda yaptığı Toplu Sözleşme Görüşmelerinde ki yanlış hesabın ve bu imza sahibi olan Yusuf Yazgan ‘ın bu yanlışlığını düzeltmesini Büro Memur Sen üyesi olsun olmasın her memurun ortak temennisidir.

Çiçeği burnunda yeni (eski) Büro Memur Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan ‘a yeni görevinde başarılar diler yaptığı hataları telafi etmesini temenni ederiz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.