1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. Yusuf Yerkel’in Hastaneye Geldiği Görüntüleri Mevcut Mudur?
Yusuf Yerkel’in Hastaneye Geldiği Görüntüleri Mevcut Mudur?

Yusuf Yerkel’in Hastaneye Geldiği Görüntüleri Mevcut Mudur?

Çok olağanüstü bir durum olmadığı sürece hekim raporlarını hele hele 3 gün veya 5 günlük hekim raporlarını bizim incelemek gibi bir şeyimiz yok.

A+A-

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Sezgin Tanrıkulu 22 Mayıs 2014 Perşembe Günü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplandırılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.

            CHP İstanbul Milletvekili Dr. Sezgin Tanrıkulu Sağlık Bakanı’nın cevaplandırması için verdiği yazılı soru önergesinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na 7 soru sordu. Sorulan soruların tamamında ise Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in Soma’da bir vatandaşa tekme attıktan sonra aldığı rapor vardı. İşte O Yazılı Soru Önergesi;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞULU tarafından olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Dr.Sezgin Tanrıkulu

İstanbul Milletvekili

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in Soma'da yere düşen bir vatandaşa tekme atarken görüntülenmesi ve 7 günlük iş göremez raporu alması ile ilgili bir gazetecinin, "Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'e raporu veren doktor ile ilgili bir soruşturma veya rapor üzerinde bir şüphe var mı?” sorusuna, “Bir hekimin raporunu soruşturmak bizim çok olağanüstü bir durum olmadığı sürece hekim raporlarını hele hele 3 gün veya 5 günlük hekim raporlarını bizim incelemek gibi bir şeyimiz yok. Ama benim de basından duyduğum kadarıyla Türk Tabipler Birliği bu anlamda bir çalışma başlatmış.” cevabını verdiğiniz basına yansımıştır.

Bu bağlamda;

1.         7 günlük iş göremez raporu veren doktor ile ilgili Bakanlığınız tarafından soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmışsa hangi aşamadadır?

2.         Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne düşme şikâyeti ile gittiği iddiası doğru mudur? Doktor Servan Gökhan’ın düşme şikâyeti ile ilgili olarak muayeneyi tamamlayıp bu yönde 7 günlük iş göremez raporu verdiği iddiaları doğru mudur?

3.         İddia doğru ise, ilgili tarihteki hastane kamera kayıtlarında Yusuf Yerkel’in hastaneye geldiği görüntüleri mevcut mudur?

4.         Mevcut değilse, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hiç gitmeden kendisine Doktor Servan Gökhan tarafından 7 günlük iş göremez raporu verildiği iddiaları doğru mudur?

5.         Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Servan Gökhan’ın AKP’li birinin yakını olduğu iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, bu kişi kimdir?

6.         Yusuf Yerkel Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne adli bir vaka olarak mı gelmiştir? Adli bir vaka olarak gelmişse, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi polis kayıtları mevcut mudur?

7.         Manisa Soma’da gerçekleşen olay sonucunda, iş göremezlik raporu, neden Manisa'da bulunan bir hastane tarafından verilmemiştir?

Personel Sağlık Tr Haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.