1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yüz Yüze Eğitim Başlıyor
Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İlköğretim 1. 2. 3. 4. sınıflar ile ortaöğretim 8. ve 12. sınıfların okula gideceğini açıkladı.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekeleştirilen kabine toplantısının ardından Erdoğan açıklamalarda bulundu. Birçok konuda değerlendirmelerde bulununan Erdoğan, en çok merak edilen yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine de açıklık getirdi.

Yeni Kararlar Alındı

Erdoğan, 21 Eylül tarihinde anasınıfı ve ilkokul 1. sınıfların yüz yüze eğitime başladığını belirterek, kabine toplantısı sonucunda kapsamın genişletilmesine karar verdiklerini, İlkokul 1. sınıfların yanı sıra 2. 3. 4. sınıflarla ortaokul 8. ve 12. sınıflarında yüze yüze eğitime geçeceğini açıkladı. Öğrenciler belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitim görmeye başlayacak.

Salgında Farklılık Ortaya Koyduk

Erdoğan koronavirüs salgınında Türkiye’nin diğer ülkelere göre daha başarılı politikalar izlediğini belirterek, “Bugünkü kabine toplantımızda pek çok hususu kapsamlı bir şekilde değerlendirdik. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin karşılaştığı büyük sınamalar elbette bizi de olumsuz etkilemektedir. Hamdolsun her alanda verdiğimiz mücadeleyi başarıyla yürütüyoruz. Salgın sürecinde sağlık altyapımız, sistemimiz, teşhis ve tedavi protokolleri ile takdire şayan bir farklılık ortaya koyduk” dedi.

Türkiye’nin her alanda çifte standarda maruz kaldığını, karşısındaki ülkelerin birlikte hareket ettiğini belirterek bunların Türkiye’nin bir araya gelmesi için aslında faydalı olduğu sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.