Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek mi? Bakan Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitim ile ilgili merak edilen konulara açıklık getirerek soru işaretlerini giderdi, alınan kararı açıkladı.

Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek mi Bakan Açıkladı
Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek mi Bakan Açıkladı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okullarda yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği ile ilgili olarak merak edilen soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kafalardaki soru işaretlerini giderdi. Düzce Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nu ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak yüz yüze eğitimde çok sayıda katılımın olduğunu dile getirdi. Salgın şartlarını ön planda tutarak yüz yüze eğitime katılımı artırmayı planladıklarını söyleyen Selçuk, 2 Mart’tan bu yana dinamik süreci takip ettiklerini vurguladı.

Yüzde 80 Katılım Var

Okullara olan ilginin oldukça yüksek olduğunu belirten Selçuk, ilkokullarda şu ana kadar yüzde 80 civarında katılımın olduğunu söylerken bu rakamın ortaokullarda yüzde 76, liselerde ise yüzde 70 olduğunu belirtti. Yüz yüze eğitime ilerleyen günlerde çok daha yüksek katılımlı biçimde devam etmek istediklerini belirten Selçuk, OECD ülkeleri ile karşılaştırma da yaptı.

İlk 5’te Yer Alıyor

OECD ülkelerinde Kolombiya, Slovakya ve Kosta Rika gibi ülkelerin ardından okulların kapalı olduğu ülkeler arasında ilk 5 sırada yer aldıklarını belirten Selçuk, bu durumun sağlık önceliğini prensip edinmelerinden kaynaklı biçimde ortaya çıktığını söyledi. Selçuk, valilikler ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun beraber karar verdiklerini söyleyerek her ilde özgün kararlar alındığını da dile getirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!