1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yüz Yüze Sınava Girmeyen Sınıfta Kalacak
Yüz Yüze Sınava Girmeyen Sınıfta Kalacak

Yüz Yüze Sınava Girmeyen Sınıfta Kalacak

Yüz yüze eğitime geçilmesine rağmen öğrencilerin yüz yüze eğitime katılması zorunlu tutulmuyor. Ancak sınavlar yüz yüze olacak ve sınavlara katılmayan öğrenciler sınıfta kalacak.

A+A-

Okullar 31 Ağustos tarihinde yüz yüze eğitime geçmişti. 21 Eylül tarihinde ise anaokullarıyla birlikte 1. sınıflarda yüz yüze eğitime geçmişlerdi. İlerleyen dönemlerde yüz yüze eğitime geçen sınıf sayısı arttırılmış ancak yüz yüze eğitime katılmak zorunlu tutulmamıştı. Veliler istemediği taktirde çocuğunu yüz yüze eğitime göndermeme hakkına sahipti. Okula gönderilmeyen öğrencilerde bu dönem için devamsız sayılmayacaktı. 2 aya yaklaşık bir süredir devam eden öğretim döneminde öğrenciler artık sınavlar gözlerini çevirdi, sınavların nasıl yapılacağı büyük merak konusu.

Sınavlar Yüz Yüze

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin okula devamının zorunlu tutulmadığını belirtirken, yönetmelik gereğince sınavların okulda yüz yüze yapılacağını belirtti. Okullarda sınav dönemi gelmesine rağmen her dönem kasım ayının ortalarında başlayan sınavlar hakkında net bir açıklama gelmiş değil. Ancak bazı özel okullar sınav takvimini açıkladı, bazıları ise sınavları yapmaya bile başladı.

Bu hafta bazı okullardan velilere gelen yazıda, 23 Ekim tarihinden itibaren sınavların beklemeye alındığı ve sınavlar ile ilgili yeni bir talimat gelen kadar derslerin ilgili sınıflarda yüz yüze, diğer sınıflarda ise online olarak devam edeceği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı her öğrencinin 4. sınıftan itibaren her ders için 2 tane sınav notu olmasını istiyor. Buna göre yüz yüze yapılan sınavlara girmeyen öğrenciler bu yıl başarısız olarak kabul edilecekler. İkinci dönemde aynı şekilde hiçbir şekilde sınavlara katılmazlarsa sınıf tekrarı yapmak zorunda kalacaklar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.