1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yüzde %55’i Kafe ve Restoranlara Gitmeyecek
Yüzde %55’i  Kafe ve Restoranlara Gitmeyecek

Yüzde %55’i Kafe ve Restoranlara Gitmeyecek

Kuantum Araştırma Online Tüketici paneli üzerinden 9 büyük şehir için çalışma yapıldı. Yapılan araştırma sonuçlarına göre yüzde %55’lik kesim, yeni normalleşme döneminde kafe ve restoranlara gitmeyeceğini söyledi.

A+A-

600 Katılımcı ile Yapıldı

Kuantum Araştırma Online Tüketici paneli üzerinden gerçekleşen araştırma 600 katılımcı ile sağlandı. Yapılan araştırmaya göre vatandaşların belirli periyotlarda kafe ve restoranlara gittiğini ancak normalleşme döneminde aynı düzeni devam ettirmeyecekleri gözlemlendi. %55’lik kesim kesin olarak kafe ve restoranlara gitmeyeceğini, %21’lik kesimin kararsız olduğu, %24’lük kesimin ise normalleşme sürecinde hayatlarına kaldıkları yerden devam edeceğini bildirdi.

Açıklanan sonuçlar cinsiyet olarak incelendiğinde %61 oranındaki kadının erkeklerden istatistiki anlamda %48 oranında erkekten anlamlı ve olumlu bir eğilim ile farklılaştığı görüldü. Buna göre kafe ve restoranların ise normalleşme sürecinde bu durumdan etkileyeceği görüldü.

Sektörel olarak her ay düzenli olarak bu çalışmalar gerçekleştirilmekte. Yapılan çalışmalarla güven ve umut endeksleri hesaplanıp, aylık olarak trendler takip edilmekte. Bunun yanı sıra sektörlerin beklentileri ve mevcuttaki ekonomik durumlarının davranışları da incelenmekte. Bu kapsamda kafe ve restoranlar normalleşme sürecine borçlanmış olarak, müşterilerinden virüs kapma korkusu ve müşteri azlığı ile dönecekler. Yeni normalleşme sürecindeki ilk adımlar incelendiğinse ise, toplamda %47,1’lik kesim korona virüsüne karşı önlemleri alıyor. Katılımcıların %29,4’ü ise ilk olarak iş yerlerini temizlemek, hijyen şartlarını yerine getirmek istiyor. %11,8’i ise sosyal mesafe için oturma düzenin değişiklik yapmayı hedefliyor. %5,9’unun ilk hedefi ise çalışanlarının birlikte çalışma şartlarını düzenlemek istiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.