1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Zabıt Katibi Sözlü Sınavında Neler Sorulacak
Zabıt Katibi Sözlü Sınavında Neler Sorulacak

Zabıt Katibi Sözlü Sınavında Neler Sorulacak

Adalet Bakanlığı Bünyesine Alınacak Olan Zabıt Katibi ve Diğer Adliye Personeline Mülakatta Sorulacak Konular Hangileri...

A+A-

Geçtiğimiz günlerde başvuruları sona eren Adalet Bakanlığı 5046 Zabıt Katibi ve Diğer Adliye Personeli alımları ile ilgili Başvuru sonuçlarının açıklanmasına çok az bir süre kaldı. Sonuçlarının açıklanmasının ardından mülakata hak kazananları heyecanlı zamanlar beklemektedir.

Zabıt Katibi ve Adliye Personeli Alımı Başvuru Sonuçları​ İçin Tıklayınız.

Diğer bir taraftan yeni yayımlanan CTE 1218 Sözleşmeli Personel alımı ile başvuruların alınacağı ve yine alımların sözlü sınavla yapılacağı bilinmektedir.

My Memur ailesi olarak adayların bize gönderdiği sorularda mülakat sınavlarında ne sorulacağı konusu dikkat çekmektedir. Adaylara personel alımlarının her aşamasında konu ile ilgili yazılarla destek verilecektir.

Zabıt katipliği ile cezaevi katipliği personel alımlarında uygulamalı sınav yapılacak. Uygulamalı sınav neticesinde en çok kelimeyi yazan 3 katı aday mülakata girmeye hak kazanacaktır.2015 Zabıt Katibi Uygulama Metinleri İçin Tıklayınız.

Adalet Bakanlığı İle Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne alınacak olan Şoför alımlarında ayrıca araç başında kullanma becerisi de ölçülecektir.

Alınacak olan bütün personeller için sözlü sınavda;

- İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi (%40) Zabıt Katibi ve Mübaşir Haberi İçin Tıklayınız.

-  Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi (%20)

- Genel kültür (%20)

- Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (%20)

Olmak üzere sorular sorulacak ve 100 üzerinden değerlendirilecektir.

Mesleki bilgi tespit edilirken:
- Zabıt kâtipliği ve mübaşirliğe atanacaklara genel hukuk bilgisi ve kalem mevzuatına,
- İnfaz ve koruma memurluğuna atanacaklara genel hukuk, infaz mevzuatı ve ceza infaz kurumu idaresine,
- Diğer kadrolara atanacaklara ise atanacağı kadronun gerektirdiği teknik bilgiye

Zabıt Katibi ve Diğer Personel Alımı Mülakatında Nelere Dikkat Edilmeli

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.