1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Zabıt Katibi ve Diğer Personel Alımı Mülakatında Nelere Dikkat Edilmeli
Zabıt Katibi ve Diğer Personel Alımı Mülakatında Nelere Dikkat Edilmeli

Zabıt Katibi ve Diğer Personel Alımı Mülakatında Nelere Dikkat Edilmeli

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi ve Diğer Personel Alımı Mülakatında yani sözlü sınavda Nelere Dikkat Edilmeli

A+A-

Son günlerde herhalde en gündemde olan şeylerin başında Kamu Personeli alımlarında uygulanan sözlü mülakatlar olsa gerek. My Memur.Com olarak yayımladığımız iş ilanlarına gelen yorumlar iletişim mesajları ve bize iletilen konularda en önemli konuların başını ise; Mülakat Sınavına nasıl hazırlanılması gerektiği çekiyor.

Şuan en çok taleplerin başını ise Adalet bakanlığı tarafından alımı gerçekleştirilen Zabıt kâtibi Alımı mülakatları. Adaylar mülakata girerken dikkat edilmesi gereken hususları gerçekten çok merak ediyorlar. Size ilk söylememiz gerekenin her hal de heyecanı kapıda bırakıp girmek olacağıdır. Bir diğeri de mülakatlarda en önemli unsurların başını çeken fiziksel görünümdür.

Sözlü sınava yani mülakata giderken takım elbise giymek bir artı olacaktır. Gri veya koyu renk tercih edilmeli içerisine ise gömlek veya bluz giymekte fayda ver. Sağlar düzenli temiz, ayakkabılar boyalı, tırnaklar kısa olması gerekir. Hafif parfüm sıkılabilir. Unutmayalım ki mülakatta görünüm ve sergilediğiniz duruşun etkisi sizin hakkınızda bir hayli yüksek düzeyde ön fikir verecektir. Bayanlar aşırı makyaj yapmaktansa kaçınmalıdırlar.

Mülakat yerine kesinlikle erkenden gidin. Geç kalmak, yetişememek komisyon üzerinde çokta pozitif bir etki bırakmayacaktır. Çağrıldığınızda derin bir nefes alın ve kesinlikle kapıyı çalarak ve önünüz ilikli olarak giriş yapın. Bu durum bir sayı göstergesidir. Abartmadan bir tebessüm ile birlikte iyi çalışmalar dileğinizi “Kolay Gelsin”, “ İyi Çalışmalar” gibi cümlelerle sunabilirsiniz. Varsa koltuk sandalye gibi oturulacak yerlere Komisyondan üyelerinden biri otur demeden oturmayın.

Komisyon Üyeleri tarafından sorulan sorular net cevaplar verin ve lafı kesinlikle dolandırmayın. Unutmayın heyecanı kapıda bırakmıştınız. Kendinizi tanıtmanız istenirse kısaca kendiniz, eğitim bilgilerinizi, meslek tecrübeniz gibi bilgileri kısa ve öz olarak anlatınız.

MyMemur.Com Olarak Sizlere Açıkladığımız bu bilgiler Psikolog ve Psikiyatri desteği alınarak habere çevrilmiştir.

Zabıt Katibi Sözlü Sınavında ne tarz sorular sorulacak bunu muhtemelen merak ediyorsunuz. İşte My memur olarak sizlere bu sorununda cevabını vermek çin başka bir haber yaptık. 13 Şubat 2015 tarihinde yani bugün yaptığımız haber için aşağıda bulunan linki tıklayabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi ve Diğer Personel Alımı Mülakatta Sorulacak

CTE 1218 Personel Alımı Nasıl Yapılacak

Zabıt Katibi ve Adliye Personeli Alımı Başvuru Sonuçları​ İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.