1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Zabıt Katipleri İçin Memuriyetten Çıkarılma Tehlikesi
Zabıt Katipleri İçin Memuriyetten Çıkarılma Tehlikesi

Zabıt Katipleri İçin Memuriyetten Çıkarılma Tehlikesi

Adalet Bakanlığının memur kadrolarında zabıt katibi olarak görev yapanlardan 3 dakikada 90 kelime yazamayanların memuriyetten çıkarılabileceği açıklandı.

A+A-

Adalet Bakanlığının memur kadrolarında zabıt katibi olarak görev yapanlardan 3 dakikada 90 kelime yazamayanların görevine son verilebileceği açıklandı. Konya Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi yazıda konuyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca 29 Eylül 2017 tarihinde illere gönderilen yazıda tüm zabıt katiplerinin komisyon başkanlıkları tarafından klavye uygulama sınavına alınması istenmişti. Zabıt katiplerinin 3 dakikada doğru yazacakları kelime sayısının tespit edilmesi ve bu sürecin 15 gün içerisinde tamamlanması gerektiği belirtilmişti.

Konya Adalet Komisyonu Başkanlığının 1 Kasım 2017 tarihli yazısında ise zabıt katiplerinden 3 dakikada 90 kelime yazamayanlar için Halk Eğitim Merkezleri ile iş birliği yapılarak F klavye kullanımı kursu açılacağı ve kurs sonunda tekrar uygulama sınavı yapılacağı bildirildi.

Kurs sonrası yapılacak sınavda 3 dakikada 90 kelime yazamayan zabıt katiplerinin 657 sayılı DMK’nın 98/B maddesine göre memuriyet şartlarından birini kaybetmiş olacağı ve memuriyetlerinin sona erebileceği önemle vurgulandı. 

KONYA ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞININ RESMİ YAZISI

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler