1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ADALET PERSONEL ALIMI

  4. Ziya Selçuk Adalet Bekliyoruz Sloganıyla Sözleşmeli Öğretmenler Eş Durumu Tayin Hakkı İstiyor
Ziya Selçuk Adalet Bekliyoruz Sloganıyla Sözleşmeli Öğretmenler Eş Durumu Tayin Hakkı İstiyor

Ziya Selçuk Adalet Bekliyoruz Sloganıyla Sözleşmeli Öğretmenler Eş Durumu Tayin Hakkı İstiyor

2016 ataması sözleşmelileri Ağustos özür grubuna dahil etmemek MEB’in en büyük ayıbı olmuştur. Bu ayıp acilen ortadan kaldırılmalıdır. Sözleşmeli öğretmenler eş durumu tayin hakkı istiyor. #ZiyaSelçukADALETbekliyoruz

A+A-

Sözleşmeli öğretmenler sosyal medyayı sallıyor. Bugün itibarıyla KADROLU öğretmenler için eş durumu birinci aşama başvuruları başladı. Peki sözleşmeli öğretmenler ÜVEY EVLAT mı? MEB bu ayıbını kapatmak için acilen sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayin hakkı vererek eşleri ve ailelerin mağduriyetine son vermelidir.

My Memur olarak sosyal medyada çalışma yapan ve Sayın Bakan Ziya Selçuk'a seslenen sözleşmeli öğretmenlerin kendi cümleleri ile çalışmalarına destek oluyoruz. İşte sözleşmeli öğretmenlerimizin mesajları:

Talip Geylan, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı:

- Aileleri parçalanmış sözleşmeli meslektaşlarımız #ZiyaSelçukADALETbekliyoruz diye haykırıyorlar. Bu haklı feryada daha ne kadar kayıtsız kalacağız?

M. Yaşar Şahindoğan, Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı:

- 2016 ataması sözleşmelileri Ağustos özür grubuna dahil etmemek MEB’in en büyük ayıbı olmuştur. Bu ayıp acilen ortadan kaldırılmalıdır.

- Bakanım bizi daha fazla ailemizden çocuklarımızdan ayrı bırakma!

- 3 yıldır yaşanılan adaletsizlikle sözleşmeli öğretmenlerimiz ve aileleri neyin bedelini ödüyorlar, Sayın Bakanım. Bu kadar ağır bedel sadece AİLELERİNI isteyen öğretmenlerimize çok fazla değil mi?

- Derdimiz adalet, derdimiz AİLEMİZ! 3 yıldır eşimizden çocuklarımızdan uzak bayrağımızı dalgalandırıyoruz. ÜÇ YIL oldu artık YETMEZ Mİ? Verilen sözler nerede, adalet nerede?

- Sayın bakanım bizler 3 YILDIR eşlerimizden ve çocuklarımızdan

- 1500 km uzakta alnımızın akıyla Öğretmenlik yapıyoruz,

ARTIK

ADALET BEKLİYORUZ

AİLE OLMAK İSTİYORUZ

- Adalet nerde 2016 atama yerleri 2019 atama yerleri amaç doğuda öğretmen tutmak diye yapıldıysa sistem tıkandı artık doğu doldu ama 3 yılını dolduranlar eşlerinden hala ayrılar.

- Ailemizin, çocuklarımızın yanında olmak istiyoruz. 3 yıldır ayrıyız, yetmedi mi artık.

- SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN AİLESİNİ İSTİYOR

- Bu çocuklara artık babalarının yokluğunu anlatamıyorum.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler