Ziya Selçuk’tan Okullarla İlgili Önemli Açıklamalar

Ziya Selçuk’tan Okullarla İlgili Önemli Açıklamalar

65808
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs pandemisi nedeniyle 2019 – 2020 eğitim yılının önemli bir bölümünün uzaktan eğitim çerçevesinde gerçekleştirildiğini hatırlatarak 31 Ağustos’ta açılacak okullar ile ilgili de önemli detaylar verdi. İlk senaryolarının her zaman için tam zamanlı açılış olduğunu belirten Bakan, tüm öğrencilerin okullarına devam etmesinin önceliklerinde olduğunu belirtti. Selçuk, okulların açılması adına en ince ayrıntıya kadar çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

4 Ayrı Senaryo Var

Ziya Selçuk’un yapmış olduğu açıklamalarda, okullarda eğitimin devam etmesi adına 4 farklı senaryonun gündemde olduğu ortaya çıktı. Tüm senaryoların belirsizlik unsurunu azalttığını söyleyen Bakan, ortaya çıkabilecek karışıklıkların tüm bu senaryolar dahilinde önüne geçildiğini vurguladı. Milli Eğitim Bakanlığı olarak görevlerinin okulların açılması adına çaba sarf etmek olduğunu söyleyen Bakan, diğer bakanlıklarla da iletişim kurmaya devam ettiklerini belirtti.

Koronavirüs Rehberleri Hazırlanıyor

Okullarda tam zamanlı açılışa geçilmesi durumunda önlemlerin en üst seviyede alınacağını belirten Selçuk, sağlık koşullarının uygun olması halinde okula gelecek olan tüm çocukların risklerini analiz ettiklerini söyledi. Selçuk, koridorlardaki yoğunluktan teneffüse çıkış saatlerine, sınıf içinden ıslak zeminlere kadar tüm detayları düşündüklerini söyledi. Bakan, sözlerini öğretmenler odasındaki düzen ile ilgili de çalışmalar yaptıklarını söyleyerek tamamladı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!