Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımları Yapıyor!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğretim üyesi ve öğretim elemanı olarak iki farklı birimlerde personel alımlarına başladı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımları Yapıyor!
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımları Yapıyor!
Daha Fazla Göster

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Anabilim Dalı itibariyle ünvan ve şartları belirtilen, Üniversitenin Fakülte ve Yüksekokullarında açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alımı yapıyor.

Zonguldak Bülent Ecevit, ilan edilen öğretim elemanı kadrolarına yapılacak müracaatlar ile atamalarda 09.11.2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri uygulanacaktır.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: 1 Doçent,

Zonguldak Meslek Yüksekokulu: 1 Profesör,

Denizcilik Fakültesi: 1 Doçent,

Fen Edebiyat Fakültesi: 4 Profesör, 3 Doçent

Sağlık Bilimleri Fakültesi: 1 Profesör, 1 Doçent

Diş Hekimliği Fakültesi: 1 Profesör

Mühendislik Fakültesi: 2 Profesör

Tıp Fakültesi: 5 Profesör, 6 Doçent, 1 Öğretim Üyesi

Anabilim Dalı: 1 Öğretim Üyesi

Çaycuma Meslek Yüksekokulu: 1 Doçent

Ereğli Eğitim Fakültesi: 1 Profesör, 3 Doçent

İlahiyat Fakültesi: 1 Doçent, 1 Öğretim Görevlisi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: 3 Doçent, 1 Öğretim Görevlisi

Müracaat süresi ilanın yayını tarihinden itibaren 15 gün ile zaman tanınmıştır. Dr. Öğr. Üyesi kadroları için ilgili Fakülte Dekanlıkları ile Yüksekokul Müdürlüklerine, Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına yapmaları gerekmektedir.

Öğretim Üyesi için İstenen Belgeler

 • Başvuru dilekçesi,
 • C. Kimlik No’larını gösterir beyanlarını,
 • Tüm diplomalarını veya öğrenim durumlarını gösterir belgelerinin onaylı suretini,
 • Üç adet fotoğraflarını,
 • Adli Sicil Belgesini (En geç 1 (bir) aylık)
 • Başvuracak adayların başvuru formunu (http://w3.beun.edu.tr/ adresinden temin edilecektir.)
 • Üniversitemizin https://kms.kaysis.gov.tr/Home/Kurum/59441486 sayfasında yayınlanmış olan Üniversitemiz Birimlerinde Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi Kadrosuna Atanma İlkelerinde yer alan formları,
 • Profesör kadrolarına başvuracak adayların: “Profesörlüğe atanmak için Doçentlik şartlarını tekrar sağladığını gösteren dilekçesi getirmeleri gerekir. Özgeçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, bilimsel yayınları kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icralar ve bunlara ilişkin doküman, eğitim- öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmaları, getirmelilerdir.
 • Doçent kadrolarına başvuracak adayların “7. Maddedeki Doçent kadrosuna Atanma İlkeleri formu doldurularak, özgeçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, yayın listeleri, bilimsel çalışma ve yayınları” içeren 1(Bir) adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4(dört) adet USB ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına,
 • Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların “7. Maddedeki Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna Atanma İlkeleri formu, özgeçmiş, diploma onaylı suretleri, bilim doktorluğu veya tıpta uzmanlık belgeleri.

Yayınlanan ilanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

Öğretim Elemanı için İstenen Belgeler

 • Dilekçe (Başvuru dilekçelerinde başvurulan kadronun, Birimi, Anabilim Dalı, Ünvanı ve Adayın iletişim adresleri (adres, telefon no, email vb.) açıkça belirtilecektir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezuniyet belgelerinin fotokopisi veya E-Devlet çıktısı, (Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
 • Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Transkript fotokopileri,
 • Yabancı Dil Belgesinin fotokopisi,
 • Bir adet fotoğraf,
 • Özgeçmiş,
 • Merkezi Sınav Belgesi (ALES),
 • Adli Sicil Belgesi (En geç 1 (bir) aylık),
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
 • Onaylı hizmet/tecrübe belgesi,
 • Başvuru Formu.

Genel Şartlar;

Bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda;

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 • Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadroları hariç olmak üzere üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri, senato kararıyla, bu Yönetmelikte belirlenen ALES ve yabancı dil puan barajlarının üzerinde bir puanı asgari puan olarak belirleyebilirler.
 • Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
 • Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile atamalarında, yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

Özel Şartlar

 • Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
 • Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.

Sınav Takvimi

Duyuru Başlama Tarihi: 04.06.2021

Son Başvuru Tarihi: 18.06.2021

Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 25.06.2021

Giriş Sınav Tarihi: 01.07.2021

Sonuç Açıklama Tarihi: 9.07.2021

Yayınlanan ilanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

TÜBİTAK Genel Sekreterlik Kurum Dışı İşçi Alımı Yapıyor!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımları Yapıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!